reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 maja 2015

Precyzyjny kondycjoner dla czujników magnetorezystancyjnych

Nowy kondycjoner współpracować może z wieloma czujnikami, sprawiając że jest nie tylko wysoce dokładny (nawet 0.02 stopnia), ale także elastyczny. Efektywnie pracować może też w temperaturze do 150 stopni Celsjusza.

Firma ZDMI wprowadziła na rynek układ oznaczony jako ZSSC5101. Jest to bardzo precyzyjny, jak podaje producent, kondycjoner sygnałów, mogący bezpośrednio komunikować się z wieloma typami czujników magnetorezystancyjnych (mostkami), jak np.: AMR, GMR i TMR. Układ cechuje się wysoką rozdzielczością pracy połączoną z równie zadowalającą liniowością. Kompensacja temperaturowa następuje tutaj automatycznie. Zwiększa to efektywny zakres pracy z wysoką dokładnością w temperaturze od -40 do nawet 150 stopni Celsjusza.
„W porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych, oferowany kondycjoner cechuje się dokładnością 10-krotnie lepszą i może być stosowany w motoryzacji, dzięki szerokiemu zakresowi temperaturowemu.” - Josef Janish, Menadżer ZDMI
Rozdzielczość oferowana przez ten kondycjoner wynosić ma nawet 0.02 stopnia na krok. Może być zastępstwem dla potencjometrów przy pracy w trudnych warunkach, jak podaje producent. Sprzyja temu wyjście analogowe o wspomnianej dokładności. Sporo funkcji jest programowalnych, w tym poziomy zatrzasków pozycji zerowej, itp. Zintegrowany EEPROM pozwala na sprawne zachowanie ustawień. Wysoka dokładność pozwala na zastosowanie w regulacji, przy budowie kontrolerów sterowania (np. pedał gazu), czy też w robotyce. Komponent znaleźć będzie można w obudowie SSOP-14.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1