reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 maja 2015

AFE do pomiarów ultradźwiękowych

Nowy AFE ma pomóc w budowie aplikacji, dbając o dokładność pomiarów i ich jakość. Dzięki funkcjom programowalnym, również same aplikacje mają stać się wygodniejsze i elastyczniejsze w użytkowaniu.
Firma Texas Instruments wypuściła na rynek nowy układ oznaczony jako TDC1000. Jest to analogowy front-end (AFE) przeznaczony do pracy z czujnikami odległości opartymi o ultradźwięki.

Zastosowaniem mają być systemy realizujące pomiary typu TOF, w tym pomiar poziomu cieczy, identyfikacja cieczy, pomiar przepływu, pomiary zbliżeniowe i odległości, itp. Układ jest elastyczny w zastosowaniu i może być skonfigurowany do pracy z różnymi typami czujników.

Możliwa jest praca z częstotliwościami od 31.24 kHz do nawet 4 MHz. Możliwa jest praca (sekcja transmitera) z pojedynczymi przetwornikami, jak i z podwójnymi. Sygnał odbierany (obsługiwany jest czas do 8 ms) przechodzić ma przez kilka kolejnych sekcji, w tym wzmacniacz niskoszumny (LNA), wzmacniacz programowalny (PGA) i dwa komparatory („auto-zeroed comparators”).

Wszystko to ma pomóc w realizacji aplikacji dokonujących pomiarów dokładnie i bez zakłóceń (m.in. przez niwelację efektu echa). Do dodatkowych funkcji zaliczyć można automatyczne przełączanie kanałów dla różnicowych pomiarów TOF i programowalne funkcje TOF dla dłuższych pomiarów, jak podaje producent. Pozwala to na łatwiejsze dostosowanie aplikacji do różnych warunków pracy, bez konieczności przebudowywania aplikacji (np. do zastosowania w zbiornikach o różnych pojemnościach).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1