reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 maja 2015

Tranceiver 2.4 GHz IEEE 802.15.4 parowany z Kinetis

Nowy transceiver zaprojektowany do pracy z mikrokontrolerami Kinetis wzbogacono o możliwość pracy z różnymi protokołami i sieciami naraz, za pomocą jednego tylko 'radia'.
Firma Freescale Semiconductor wprowadziła na rynek nowy transceiver 2.4 GHz IEEE 802.15.4, oznaczony jako MCR20AVHM. Jest to układ stworzony z myślą o współpracy z mikrokontrolerami serii Kinetis, opartych na rdzeniach ARM Cortex-M0+ oraz Cortex-M4.

Zaprojektowano go z myślą o zastosowaniach domowych i przemysłowych systemach kontroli. Zaimplementowano w nim protokoły bezprzewodowe pozwalające na zmniejszenie zużycia energii, a także różne rozwiązania i technologie, w tym Thread i ZigBee.

Posiada też sprzętową funkcję PAN pozwalającą za pomocą jednego podsystemu komunikować się z wieloma różnymi sieciami. Poprawiono też zdolność do pracy w wymagających, trudnych warunkach środowiskowych.

Masowa produkcja i sprzedaż zaplanowana jest na czerwiec 2015. W ofercie pojawi się także płytka deweloperska pozwalająca podłączyć omawiany transceiver do mikrokontrolerów serii KL46 oraz K64F.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1