reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 kwietnia 2015

227 V termistory dla systemów oświetlenia LED

Nowe termistory od Ametherm mają być kompaktową i tańszą alternatywą dla NFC. Mogą obsługiwać duże prądy przy wysokim napięciu i to w temperaturze nawet 150 stopni Celsjusza.
Firma Ametherm wprowadziła na rynek termistory SL10 10003. Są to komponenty przeznaczone do pracy z napięciem do 227 V w aplikacjach związanych głównie z systemami oświetlania LED, balanserów, zasilaczy typu USP (do 500 W), do poprawy współczynnika mocy PFC, jak i wielu innych.

Jak zapewnia producent, termistory te cechuje możliwość pracy z prądem do 3 A z maksymalną otrzymaną energią 17 J. Nie straszna im ciągła pracy w aplikacjach, gdzie obsługuje się duże ilości energii. Bez problemu też mają wytrzymywać pracę w temperaturze 150 stopni Celsjusza (i to przy pełnym obciążeniu).

Są w stanie rozpraszać 11 mW/K w sposób ciągły. Maksymalna pojemność przy 277 V to 200 uF. Stanowić mają realną i bardziej kompaktową alternatywę dla NFC, które są stosunkowo duże. Są przy tym też tańsze i bardziej niezawodne, jak podaje producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1