reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 kwietnia 2015

Ekonomiczny RTC o dużej precyzji i niewielkim zużyciu energii

Ten niewielki układ może pochwalić się niskim zużyciem energii (poniżej 1 uA) i dokładnością. Sprzyja temu wielopoziomowa kompensacja temperaturowa. Ma też w sobie coś ciekawego.
Firma Holtek przedstawiła HT1585. Jest to niewielki układ zegara czasu rzeczywistego, który cechować się ma według zapewnień producenta energooszczędnością, ekonomicznością i precyzją. Ostatni parametr zapewniać ma m.in. kompensacja temperaturowa wielopoziomowa.

Odchylenie nie powinno przekraczać 5 ppm w różnych warunkach środowiskowych. Z tego też powodu producent widzi zastosowanie tego zegara w urządzeniach przenośnych bądź innych zasilanych z baterii/akumulatora, gdzie ważnym parametrem jest nie tylko niskie zużycie energii, ale też precyzja.

Sercem jest kryształ pracujący z częstotliwością 32768 Hz. Sygnał ten jest też wyprowadzony na zewnątrz, dla zapewnienia elastyczności tego układu. Do dodatkowych funkcji zaliczyć można wbudowany kalendarz z alarmem oraz funkcję aktualizacji czasu.

Do komunikacji służy interfejs I2C 400 kHz. Korekcja roku przestępnego zapewniona jest do końca wieku. Zegar pracować może z napięciem od 1.6 do 5.5 V. Pobór prądu wynosić ma 0.8 uA przy napięciu 3.3 V. Całość zapakowano w obudowę SOP-14.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2