reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 kwietnia 2015

Nowej generacji kontroler zasilający dla FPGA i ASIC

Układ zasilania od Powervation cechować się ma małym poziomem tętnień, małym jitterem, a przy tym bardzo dobrą odpowiedzią czasową (dzięki nowoczesnym technikom i architekturom) i dokładnością, a także też elastycznością i skalowalnością.
Firma Powervation przedstawiła swój nowy układ oznaczony jako PV3105. Jest to cyfrowy kontroler przeznaczony do zasilania takich jednostek jak FPGA, ASIC i innych procesorów oraz POL. Zastosowaniem mają być aplikacje niskonapięciowe lecz o dużym natężeniu prądu.

Kontroler ten cechować się ma niskim jitterem, małym tętnieniem, a także bardzo dobrą odpowiedzią czasową. Osiągnięto ją dzięki Auto-Control, trybowi architektury samodostosowującej się xTune tego producenta i innymi funkcjami, jak powiedział David New, wiceprezydent marketingu produktu Powervation.

Układ pracować może z częstotliwością do 1.25 MHz. W jego strukturze zaimplementowano także pętle cyfrowe, które pozwalają dodatkowo zredukować czas ustalania napięcia wyjściowego, jak czytamy w notatce producenta.

Aby spełnić wymagania w kwestii zasilania dla wymagających jednostek, w układzie zastosowano też stopnie senseFET, pozwalające na precyzyjne ustalanie parametrów pracy, umożliwiając realizację funkcji śledzenia napięcia, „marginesowania” i sekwencjonowania. Producent obiecuje też, że układ ten jest wysoce skalowalny, co realizowane jest z pomocą specjalnej magistrali Powervation DSS.

Nie zabrakło tu również stosownych zabezpieczeń i kompensacji temperaturowej. O wszelkich problemach w działaniu układu będzie można dowiedzieć się poprzez interfejs PMBus. Dostępny ma być w obudowie QFN o wymiarach 4 na 4 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2