reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 kwietnia 2015

Kontroler flyback na zakres militarny

Kontroler flyback od Linear Technology to układ, któremu nie straszne wysokie temperatury, ani siarczyste mrozy. Zachowuje przy tym dokładność sterowania 5%. Posiada też różne tryby pracy, a całość dobrze przemyślano.
Firma Linear Technology przedstawiła układ oznaczony jako LT3748. Jest to izolowany konwerter DC/DC typu flyback przeznaczony do pracy w aplikacjach przemysłowych, motoryzacyjnych, telekomunikacyjnych i innych miejscach, gdzie liczy się niezawodność podczas pracy w trudnych warunkach.

Układ ten dostępny jest teraz też na zakres militarny, tzn pozwalający na pracę w temperaturze od -55 do 150 stopni Celsjusza. Dostępny ma być w obudowie MSOP-16 z 4-pinami usuniętymi dla lepszej ochrony przed wysokim napięciem mogącym pojawić się na wejściu.

Napięcie wejściowe może przyjąć wartość od 5 do 100 V. Steruje zewnętrznym tranzystorem MOSFET. Pracować może w trybie prądowym. Dokładność sterowania wynosić ma 5% w całym temperaturowym zakresie pracy.

Dba o to też wbudowany system kompensacji temperatury. Dostępne są także inne tryby pracy. Jest tu też funkcja soft-start i programowalne odcięcie napięcia jako element zabezpieczenia podnapięciowego. Zastosowanie układu ma być proste, nawet przy bardziej złożonych aplikacjach i trybach pracy.


© Linear Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2