reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 kwietnia 2015

Termiczny czujnik obrazu z odświeżaniem nawet 120 FPS

Nowy czujnik obrazu pokazujący obraz termiczny pozwala na przechwytywanie wyraźniejszego (VGA) i płynniejszego obrazu, dzięki pracy z prędkością nawet 120 FPS.
Firma ULIC przedstawiła czujnik obrazu termiczny oznaczony jako Pico640 Gen2. Pracuje on w rozdzielczości VGA i oferuje częstotliwość odświeżania wynoszącą od 30 do nawet 120 Hz. Pozwala to przechwytywać wyraźne i płynne obrazy nawet szybciej poruszających się obiektów.

Czujniki te przeznaczone są do pracy w systemach wizyjnych bezpieczeństwa, pracujących 24/7. Zbudowano go w oparciu o mikrobolometry bazując na technologii MEMS. Układ wykorzystuje ponadto standardowe podsystemy, w tym funkcje Hsync i Vsync oraz interfejs komunikacyjny I2C.

Pozwala to na łatwe wykorzystanie czujnika, a także jego prostą kalibrację jak podaje producent, także w trybie pracy „bezmigawkowej”. Wyższa rozdzielczość w porównaniu do innych komponentów (m.in. poprzednich od tego producenta) pozwala na przechwytywanie obrazów także dokładniejszych i wyraźniejszych.

NEDT może teraz pracować poniżej 50 mK. Zwiększa to zakres pracy matrycy. Do pracy potrzebuje tylko 130 mW przy pracy z prędkością 60 FPS. Czujnik dostępny jest w obudowie ceramicznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2