reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 31 marca 2015

120 FPS w HD przy niższym zużyciu energii

Nowe czujniki obrazu potrafią rejestrować obraz z prędkością 120 FPS w wysokiej rozdzielczości. Obraz będzie wyraźny i płynny, m.in. dzięki technologii Bright Mode. Wszystko to przy niskim zużyciu energii.
Firma Toshiba pokazała nowy czujnik obrazu T4KB3. Jest to matryca CMOS o rozdzielczości 13 Mpx typu BSI w formacie (optycznym) 1/3.07 cala. Układ stworzono z myślą o smartfonach i tabletach.

Jest w stanie rejestrować obraz FullHD 1080p z prędkością 120 FPS. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby związane z pogonią za miniaturyzacją i jakością jednocześnie. Przechwytywany obraz będzie wyraźny i płynny.

W porównaniu do poprzednich generacji matryc tego producenta, udało się zmniejszyć zużycie energii o ponad 50%. Przykładowo, przy 30 FPS i pełnej rozdzielczości pracy 13 Mpx, układ pobiera tylko 200 mW.

Wyraźniejszy i jaśniejszy obraz to zasługa technologii Bright Mode, tutaj zastosowanej. Są też mechanizmy pozwalające na korekcję obrazu przy dwóch różnych ustawieniach, np. wewnątrz budynków i na zewnątrz, korekcji wpływu soczewek, itp. Jest tu też pamięć OTP.

Czujniki znajdziemy w dwóch wersjach: 8.5 na 8.5 mm oraz 6.7 na 6.7 mm. Różnią się posiadaną funkcją focus. Pierwsza w opcji auto-focus, druga z soczewką statyczną.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2