reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner dreamstime.com Komponenty | 30 marca 2015

DAC z pamięcią nieulotną

Nowe przetworniki DAC, o rozdzielczości do 12-bitów, pozwolą uprościć aplikację, zarówno w budowie, jak i w działaniu. Pomaga w tym zintegrowana pamięć EEPROM.
Firma Microchip Technology przedstawiła nowe przetworniki cyfrowo-analogowe, które wyposażono w nieulotną pamięć EEPROM i interfejs I2C. Serię tych układów oznaczono jako MCP47FEBXX.

Są to komponenty jedno lub dwu kanałowe, które pracować mogą z rozdzielczością od 8 do 12 bitów, zależnie od wybranego wariantu. Przeznaczone są do pracy w urządzeniach konsumenckich, jak i przemysłowych.

Po włączeniu zasilania, układ ma natychmiast wrócić do zapisanych ustawień, co zapewnić ma prostotę aplikacji, zwiększyć elastyczność i zmniejszyć koszty. Pozwoli to lepszą gospodarkę energetyczną, przez skuteczniejsze przechodzenie urządzeń i ich części w stan uśpienia.

Dzięki zintegrowanej pamięci EEPROM, zniknie konieczność każdorazowego programowania przetwornika. Uprości to aplikację dzięki możliwości wykorzystania też innych źródeł referencyjnych, niezależnych od głównych układów sterujących, jak czytamy w notatce producenta.

Przetworniki te są elementami ogólnego przeznaczenia. Umieszczono je w obudowie TSSOP o 8-wyprowadzeniach. Dostępne mają być w cenie od 0.60 USD przy zamówieniu 1000 sztuk. W ofercie pojawiły się też stosowne zestawy ewaluacyjne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2