reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 marca 2015

Czujniki inercyjne z procesorem oszczędzą energii

Nowy zestaw czujnika połączonego z procesorem pozwoli na skuteczniejsze wykrywanie ruchu, dokładniej, nie tylko w urządzeniach monitorujących stan zdrowia, ale też w stabilizacji obrazu. Pobiera przy tym tylko ułamek energii.

Firma InventSense ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego układu (ICM-20648), który pojawić się ma w drugim kwartale 2015 roku. W jednym komponencie połączono 6-osiowy czujnik inercyjny, procesor i oprogramowanie. Zastosowaniem mają być aplikacje związane z ruchem, urządzenia przenośne jak krokomierze, czy też monitory stanu zdrowia, jak również elementy składowe większych projektów, jak np. rozpoznawanie gestów.
„Wbudowana funkcja FSYNC pozwoli na lepszą stabilizację obrazu w kamerach, mierząc rzeczywisty jej ruch szybko i skutecznie, co pozwala dokładniej korygować jej ruch, zmniejszając tym samym poziom skomplikowania oprogramowania, a w efekcie też pozwolić na osiąganie wyraźniejszych obrazów”.
Zaletą jest znaczna redukcja poboru energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami, wynosząca nawet 50%. Producent podaje przykładowo, że w przypadku większości aplikacji, układ oparty na rozwiązaniu InventSense mógłby działać przez 2 miesiące, będąc zasilany tylko pojedynczą baterią 300 mAh. W przypadku krokomierza, czas ten mógłby wynosić nawet 4 miesiące. Wszystko to dzięki najnowszym rozwiązaniom pozwalającym na pracę tylko w sytuacji wykrycia ruchu. Pomagają w tym najnowsze protokoły przetwarzania danych z czujników, deaktywujące większość podzespołów, gdy brak ruchu. Zainstalowano tu również nowoczesne filtrowanie zdarzeniowe. Układ spełnia wymagania czujników CTS (Android Compability Test Suite), dla osiągania jak najlepszych rezultatów wydajnościowych, energetycznych i czasowych. Stworzono to z myślą o Android 5.0.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 20 2020 13:46 V18.11.9-1