reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 marca 2015

Bardzo niezawodne kondensatory krzemowe na temperatury 250 °C

Nowe kondensatory IPDiA cechują się żywotnością nawet 84-krotnie lepszą od MLCC podczas pracy w wysokiej temperaturze. Nie straszne im są też wysokie napięcia do 450 V. Są przy tym małe i stabilne.
Firma IPDiA przedstawiła nowe komponenty oznaczone jako ETSC i EXSC. Przeznaczone są do pracy w temperaturze 200 i 250 stopni Celsjusza odpowiednio. Są to kondensatory krzemowe przeznaczone do pracy nie tylko z wysoką temperaturą, ale także z wysokim napięciem do nawet 450 V.

Mają być lepszą alternatywą dla MLCC, która to technologia stawia coraz to nowe ograniczenia związane nie tylko z miniaturyzacją, ale też wytrzymałością i żywotnością. Awarie i błędy są dość częstym zjawiskiem w tego typu komponentach, jak podaje producent. Technologia IPDiA MOS ma być pod tym względem wyraźnie lepsza.

Przykładowo, MLCC w temperaturze 250 stopni Celsjusza, zakładając poprawny montaż nie powodujący powstawania ukrytych błędów, posiada żywotność rzędu 1000 godzin. Kondensatory IPDiA eXtreme w tych samych warunkach mają cechować się żywotnością nawet 84 tysięcy godzin.

Komponenty te cechować się mają także większa gęstością pojemności na powierzchni (nawet 250 nF/mm2). W ofercie znaleźć się mają komponenty o pojemności 10 pF do 4.7 uF. Producent podkreśla też wysoką stabilność temperaturową (60 ppm/°C), jak również napięciową i czasową.

Producent przemyślał też kwestie montażowe, co nie tylko ułatwia ich montowanie na produkcji, ale stanowi pewne, solidne i wytrzymałe połączenie podczas pracy w wysokim temperaturach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2