reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 marca 2015

Połączenie NFC i FeRAM w jednym IC

Układy NFC łączą w sobie najnowsze technologie, stanowiąc nowoczesną platformę dla komunikacji NFC. Bogaty zestaw narzędzi rozwojowych znacznie ułatwi projektowanie aplikacji.
Nowe układy NFC w ofercie RS Components od Panasonic są połączeniem nowoczesnych technologii NFC oraz nieulotnej pamięci FeRAM (4 kb), kondycjonerów RF i układów interfejsu nadrzędnego (host).

Wszystko to w formie jednego układu, stanowiącego też bazę dla platformy komunikacyjnej NFC. Narzędzia rozwojowe, dostarczane wraz z komponentami, pozwolić mają w znaczny sposób uprościć projektowanie gotowych aplikacji.

Zawarto tu bowiem projekty anten, różnych zależnie od zastosowania, interfejsów z układami nadrzędnymi, itp. Układy komunikować się mogą z antenami bezpośrednio. Komunikacja RF możliwa jest w trybie szeregowym, jak i tunelowym. Pozwoli na lepiej zarządzać komunikacją pomiędzy urządzeniami.

Zastosowaniem mogą być aplikacje związane z tagami, jak np. ubrania, urządzenia noszone, plakaty typu smart, a także urządzenia bardziej złożone, jak np. drukarki itp. Pozwolić ma to na szybsze parowanie ze sobą urządzeń, które będą w późniejszym etapie komunikować się przez WiFi lub Bluetooth.

W ofercie znajdziemy komponenty oznaczone jako MN63Y1210, MN63Y1208, MN63Y1212 oraz MN63Y1213. Pierwszy z nich pracuje tylko w standardzie NFC Forum Type-3, pozostałe zaś wspierają Type-3/Type-4, pozostając w zgodzie ze standardami JIS X 6319-4 (FeliCa) i ISO/IEC 14443 13.56MHz.

Pierwszy z układów umożliwia komunikację z prędkością do 1 Mbps przez interfejs szeregowy. Drugi i czwarty z opisanych wyżej układów posiada dodatkowo wsparcie dla szyfrowania AES128.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1