reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 marca 2015

Dokładny czujnik ciśnienia w całym zakresie temperaturowym

Ten czujnik ciśnienia cechuje się szerokim zakresem pracy, ale też wysoką dokładnością (nawet 0.12 hPa). Pomaga w tym zaawansowana funkcja korygującej wpływ temperatury. Możliwe jest też praca jako czujnik wysokościowy.
Firma ROHM przedstawiła nowy, piezo-rezystancyjny czujnik ciśnienia, oferujący wysoką dokładność i stabilność pomiarową zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Oznaczony został symbolem BM1383GLV.

Swoją wysoką dokładność i niewrażliwość na temperatury zawdzięcza wbudowanej funkcji korygującej wpływ temperatury. Układ oparto na technologii MEMS. Zużycie energii ma być minimalne, nawet przy zachowaniu najwyższej dokładności.

Do komunikacji z komponentami nadrzędnymi posłużyć się można interfejsem I2C. Po odpowiednim ustawieniu możliwa jest także praca jako czujnik wysokościowy, mierzący różnicę ciśnienia na różnych wysokościach. Przydać się to może w zastosowaniach takich jak monitory sportowe, nawigacja wewnątrz budynków, urządzenia przenośne, itp.

Wysoka dokładność pomiarowa zachowana ma być przy pomiarach relatywnych (dokładność około 0,12 hPa), jak i absolutnych (dokładność około 1 hPa). Pomiar ciśnienia wykonywany może być w szerokim zakresie od 300 hPa do 1100 hPa.

Układ zamknięto w obudowie 2.5 na 2.5 mm. Napięcie zasilania znaleźć się powinno w zakresie od 1.7 do 3.6 V, a pobór prądu to tylko 5 uA. Pracować może w temperaturze od -40 do 85 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2