reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 marca 2015

Mikrokontrolery dla drukarek

Nowe mikrokontrolery usprawniono pod względem komunikacyjnym i zegarowym. Zyskujemy więcej interfejsów i kanałów od dokładnego, 16-bitowego timera. Sercem układu pozostaje Cortex-M0.
Firma Toshiba Electronics Europe wypuściła nowe mikrokontrolery stworzone z myślą o drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych. Układy te oznaczono symbolem TMPM036FWFG. Są to komponenty zoptymalizowane pod tym kątem, głównie za sprawą polepszonym systemom komunikacyjnym i czasowym, dla lepszego i dokładniejszego sterowania silnikami.

Układy sterujące takimi urządzeniami (MFP) muszą komunikować się szybko i sprawnie z coraz to większą ilością peryferii i innymi urządzeniami. Dlatego też mikrokontrolery te posiadają zwiększoną liczbę kanałów komunikacyjnych popularnych interfejsów (6 dla SPIO/UART i 2 dla I2C).

Oparte zostały na rdzeniach ARM Cortex-M0. Pracować mogą z częstotliwością do 20 MHz i napięciem od 2.3 do 3.6 V. Poprawione funkcje związane z timerami pomogą dokładniej i skuteczniej sterować silnikami krokowymi, jak i zwykłymi silnikami DC (14-kanałowy, 16-bitowy timer).

Całość zamknięto w obudowie LQFP-100 o wymiarach 14 na 14 mm. W porównaniu do poprzednika, zyskujemy 2 dodatkowe kanały komunikacyjne i 4 timera. Cena jednak pozostać ma ta sama, jak podaje producent, a przynajmniej być zbliżona.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2