reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 marca 2015

Zegar 800 MHz z czterema niezależnymi kanałami

Nowy układ zegarowy od Exar cechuje się czterema, niezależnymi kanałami mogącymi pracować w szerokim zakresie częstotliwości. Niski poziom szumów i jitter to dodatkowe zalety, mogące się przydać w wymagających aplikacjach.
Firma Exar przedstawiła XR81411. Jest to wysoce zintegrowany zegar mogący pracować z częstotliwością od 10 do 800 MHz. Zakres VCO wynosić może nawet od 2 do 3 GHz. Wszystko to sterowane z kwarcu od częstotliwości od 10 do 60 MHz.

Układ posiada konfigurowalne wyjścia mogące pracować w sposób różnicowy, jak i jednostronny (LVPECL/PVDS i LVCMOS). Dostępne są cztery, niezależne kanały wyjściowe z PLL. Wykorzystano tu m.in. modulator delta-sigma, cechujący się wysoką elastycznością działania.

Możliwe jest wykorzystanie jednego kwarca lub sygnału zegarowego, bądź też różnych, dla każdego z kanałów z osobna. Układy te mają znaleźć swoje miejsce w aplikacjach, gdzie część zegarowa jest skomplikowana i ważna. Przykładem mogą być switche, routery, FPGA, AV, itp.

Dodatkową zaletą ma być niski poziom szumów i jitter fazowy < 0.2 ps w zakresie od 1.875 MHz do 20 MHz. Całość zapakowano w obudowę LGA o wymiarach 5 na 5 mm. Ceny zaczynać się mają od 10.50 USD przy zamówieniach na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1