reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 marca 2015

Małe, niskie i pojemne kondensatory

Nowe kondensatory zamknięto w obudowie 1206 o profilu zaledwie 0.6 mm. Pojemność jednak wynosi nawet 47 uF. Technologia w której je wykonano sprzyja zwiększeniu niezawodności, nawet w trudnych warunkach, jak i stabilności.
Firma AVX przedstawiła kondensatory TACmicrochip, które zamknięto w obudowie 3.4 na 1.8 mm. To co jednak je wyróżnia to bardzo mała wysokość, bo zaledwie 0.6 mm, przy pojemności sięgającej 47 uF.

Są to nowe kondensatory tantalowe o wysokim CV. Cechuje je także wysoka odporność na zakłócenia piezoelektryczne, wysoka stabilność i niezawodność. Sprawność termiczna porównywalna jest z MLCC.

Dzięki tym parametrom znaleźć mają swoje zastosowanie w sprzęcie audio czy też systemach zasilania wysokiej klasy. Nie straszne im będą też systemy komunikacji NFC, itp. Pracować mogą w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza.

Jak podaje Mitch Weaver, jeden z techników AVX, nowe płaskie kondensatory są odpowiedzią na rosnące wymagania rynku co do wydajności i gęstości. Mimo, że komponenty stają się coraz to bardziej zintegrowane, komponenty takie jak te kondensatory nadal będą znajdować swoje miejsce na płytkach PCB. Kondensatory te mają więc pomagać spełniać te wymagania, a zastosowanie technologii tantalowej sprzyja zwiększeniu niezawodności, także przy pracy w trudnych warunkach. Dodatkową zaletą ma być ich żywotność.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2