reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 marca 2015

Szybki, 8-kanałowy 18-bitowy ADC

Nowy ADC SAR od Linear Technology może pochwalić się szybką pracą w wysokiej rozdzielczości. Jest też wysoce konfigurowalny za sprawą inteligentnego, programowalnego sekwencjonera i mocnego rdzenia.
Firma Linear Technology przedstawiła nowy układ oznaczony symbolem LT2373-18. Jest to 18-kanałowy (multiplexed)) przetwornik analogowo-cyfrowy typu SAR, z sekwencjonowaniem. Układ ten cechuje się rozdzielczością 18-bitów.

Dodatkową zaletą jest szybka praca. Częstotliwość próbkowania wynosić ma nawet 1 MSPS. Na uwagę zwraca też SNR na poziomie 100 dB. Wbudowany, programowalny sekwencjoner pozwala zapisać do 16 słów kontrolnych, które pozwolą łatwo skonfigurować multiplekser oraz zakresy wejściowe.

Mozliwości są spore, gdyż pozwala to skonfigurować układ do pracy jednostronnej, jak i różnicowej i pseudo-różnicowej, w wielu konfiguracjach MUX. Komunikacja z układem odbywa się za pośrednictwem interfejsu SPI.

Współczynnik temperaturowy wynosić ma 20 ppm/°C. Układ cechować się ma także małym dryftem i wysoką precyzją. Zasilany może być napięciem 5 W pobierając 40 mW przy 1 MSPS. Dostępny jest także w wersji motoryzacyjnej. Ceny zaczynać się mają od 17.35 USD. W ofercie dostępna jest też płytka ewaluacyjna.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2