reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 marca 2015

Małe przekaźniki o dużej wytrzymałości izolacji

Niewielkie przekaźniki mogą pochwalić się wytrzymałą izolacją cewka-styk. Dostępne są w różnych wariantach, przeznaczonych głównie do aplikacji proekologicznych, obsługując niemały prąd i napięcie.
Firma Standex-Meder Electronics przedstawiła swoją najnowszą serię przekaźników izolowanych, oznaczoną jako KT. Producent ten specjalizuje się w standardowych, jak i niestandardowych elementach elektromagnetycznych, w tym też przekaźników magnetycznych opartych na kontaktronach.

Seria KT została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu w pojazdach hybrydowych, czy też fotowoltanice. Przydać się mają w aplikacjach związanych np. z pomiarem rezystancji izolacji w systemach solarnych, zapewniając ochronę i pozwalając wykryć prądy upływnościowe, jak podaje producent.

Rezystancja izolacji serii KT wynosić ma nawet 10^13 Ω. Wytrzymałość napięciowa izolacji, pomiędzy cewką a stykami wynosić ma 7 kV (prądu stałego). Rezystancja cewek to około 150 Ω.

Produkowane są na napięcia: 5, 12 i 24 V. Obsługiwane napięcie na stykach wynieść może nawet 1000 V. Wytrzymałość prądowa to około 1 A. Pracować mogą w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza.

Komponenty zamknięto w obudowie o wymiarach 30 na 8.6 mm o wysokości 10.6 mm. Są to więc nieduże obudowy, jak na prezentowane parametry wytrzymałościowe. Producent zapewnia też, że wszystkie komponenty są hermetycznie zamknięte, a każdy z komponentów przechodzi testy po wyprodukowaniu.

Zapewniać ma to niezawodność każdego z komponentów. Żywotność tych elementów szacuje się nawet na milion cykli.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-1