reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 lutego 2015

Exynos 7 Octa już w sprzedaży

Nowe procesory, dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji pozwalają zwiększyć wydajność o 20% i jednocześnie zmniejszyć zużycie energii o 35%.
Firma Samsung Electronics rozpoczęła masową produkcję swoich najnowszych procesorów mobilnych z rodziny Exynos. Chodzi o Exynos 7 Octa. Są to pierwsze tego typu procesory dostępne na rynku, które wykorzystują technologię 3D FinFET 14 nm.

Technologia ta daje realne korzyści w postaci poprawy wydajności w mocy obliczeniowej i mniejsze zużycie energii. Liczby przedstawiają się odpowiednio 20% zysku i 35% dla mniejszego zapotrzebowania na energię.

Nowe procesory Exynos oparte są na czterech rdzeniach ARM Cortex-A57 oraz Cortex-A53, daje to niemałe możliwości jednostek 64-bitowych. Układem graficznym jest Mali-T760. Pozwala to obsługiwać ekrany o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. Nie mogło tu zabraknąć architektury big.LITTLE. W strukturze wbudowano też podwójny chip ISP, dla zapewnienia nagrywania video w wysokiej rozdzielności z kamer przednich i tylnych (5 Mpx i 16 Mpx, z prędkością 30 FPS).

Po sieci chodzą słuchy, że procesor ten będzie wykorzystany w najnowszym flagowym smartfonie Samsunga, czyli Galaxy S6.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2