reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 lutego 2015

MCU z Cortex-M4F do sterowania silnikami

Nowe mikrokontrolery stworzono z myślą o sterowaniu dwoma silnikami jednocześnie i efektywnie. Pomagać w tym ma mocny rdzeń, wbudowane moduły sterowania silnikami, silnik wektorowy, itp.
Firma Toshiba przedstawiła dwa nowe mikrokontrolery, oparte na rdzeniach ARM Cortex-M4F, stworzone z myślą o aplikacjach związanych ze sterowaniem silnikami bezszczotkowymi (BLDC). Oznaczone zostały symbolami TMPM470FDFG i TMPM475FDFG.

Drugi w stosunku to pierwszego wyróżnia się wbudowanym kontrolerem CAN, co pozwolić ma na lepszą integrację z pozostałymi systemami automatyki. Rdzenie pracować mogą z częstotliwością do 120 MHz.

W ich strukturze zawarto (dwa) moduły sterowników silników, w pełni programowalne. Oba elementy współpracują z silnikiem wektorowym, przetwornikiem ADC 12-bitowym i innymi elementami wbudowanymi w te mikrokontrolery. Wszystko po to by efektywnie sterować dwoma silnikami BLDC jednocześnie.

Całość zapakowano w obudowę LQFP100 o wymiarach 14 na 14 mm. Zasilane mogą być napięciem od 4.5 do 5 V nominalnie. Należą do serii TX04.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2