reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Molex Komponenty | 17 lutego 2015

Niskoprofilowe złącza LED

Niskie złącza SMT przeznaczone do oświetlenia mają oszczędzić miejsce na PCB, dając jednocześnie dużą wydajność i wygodę użytkowania.
Firma Molex, za pośrednictwem Arrow Electronics wprowadziła na rynek nowe złącza niskoprofilowe dedykowane branży oświetlenia LED. Seria tych komponentów oznaczona została jako Lite-Trap, seria 104188.

Mimo, że złącza te mają znaleźć swoje główne zastosowanie w branży oświetleniowej, producent podaje, że mogą być z powodzeniem używane też w innych aplikacjach, od przemysłowych po konsumenckie. Ich zaletą mają być wspomniane małe wymiary przy zapewnieniu wysokiej wydajności.

Oprócz małych wymiarów, a co za tym idzie oszczędność miejsca na PCB, do zalet zaliczyć można redukcję kosztów związanych z produkcją i montażem SMT, a także wygodniejsze użytkowanie w porównaniu do innych konkurencyjnych złączy tej klasy.

Są to konektory cechujące się wysokością około 4 mm i wydajnością dochodzącą do nawet 9 A. Wykorzystać można przewody 18-24 AWG. Pracować mogą w temperaturze od -40 do 130 stopni Celsjusza, z gwarancją zachowania swoich właściwości.


© Molex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2