reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 lutego 2015

WiFi i Bluetooth w jednym module

Niewielki moduł od Alps zawiera w sobie nie tylko interfejs WiFi i Bluetooth, ale też wszystkie niezbędne sterowniki. Aplikacja będzie prostsza. Zgodne są z wymaganiami wielu różnych krajów.
Firma Alps przedstawiła nowy moduł do komunikacji bezprzewodowej wykorzystujący interfejsy WLAN (WiFi) i Bluetooth. Służyć ma np. w aplikacjach motoryzacyjnych, stanowiąc rozszerzenie systemów informacyjno-rozrywkowych, pozwalając na sterowanie nimi za pomocą smartfona, itp.

Mowa tu o modułach serii UGZZF. Mają pomóc w rozwijaniu aplikacji jak te przedstawione wyżej, jednocześnie zdejmując z projektantów takich systemów konieczność troszczenia się o certyfikaty pozwalające na użycie tego czy innych komponentów tego typu. Alps zapewnia, że posiada wszelkie niezbędne dokumenty pozwalające na używanie tego modułu na całym globie.

Systemy w samochodach (i nie tylko) pozwalają na coraz większą integrację i zwiększają swoją funkcjonalność. Przykładem może być sterowanie muzyką za pomocą smartfona, czy też smartwatch, lub odbieranie połączeń telefonicznych i realizację systemów głośnomówiących.

Coraz chętniej też stosuje się funkcje pozwalające na łączenie się z zasobami w chmurze, np. poprzez sieci LTE, z którymi ten moduł również ma współpracować. W strukturze modułu zintegrowano też już antenę. Wbudowane sterowniki Bluetooth i WLAN pozwalają odciążyć jednostkę nadrzędną, zostawiając trochę mocy obliczeniowej na inne zadania.

Wszystko to ma pomóc w przechodzeniu przez procedury legalizacji, a także pomóc ma w uproszczeniu konstrukcji i zmniejszeniu jej kosztów (np. poprzez czas produkcji czy przygotowania projektu).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1