reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 lutego 2015

Nieduże, energooszczędne MCU dla sensorów

Nowe mikrokontrolery Renesas cechować się mają najniższym zużyciem energii spośród układów tego typu. Wiele dodatkowych funkcji ułatwia osiągnięcie tej energooszczędności, w tym też te dedykowane czujnikom.
Firma Renesas przedstawiła nowe mikrokontrolery RL78/1D. Są to układy zoptymalizowane do pracy z czujnikami. Posiadają dodatkowe funkcje obsługujące czujniki, a także zoptymalizowaną architekturę pod kątem oszczędności energetycznych.

Funkcje zawarte w R78/1D pozwalają realizować zadania detektorów, sprawdzając raz na minutę stan czujników, a następnie porównać z poprzednimi odczytami w celu odnalezienia zmian, zaburzeń, itp. Można więc w prosty sposób zbudować inteligentny czujnik gazu, dymu, wibracji, itp. Wszystko to przy minimalnym zużyciu energii.

Dodatkowe funkcje transferu danych i przetwarzania (DTC, ELC, DOC) zapewniać mają wysoką efektywność pracy w tej części aplikacji. Dzieje się to bez ingerencji CPU, co pozwala na dalszą redukcję zużycia energii. Wszystko konfigurowalne, łącznie z timerami.

Jak podaje producent, prąd pracy ma być znacznie niższy niż to co oferuje konkurencja w tej klasie MCU. Czas wybudzania również ma być bardzo krótki. Napięcie pracy zawiera się w przedziale od 1.8 do 3.6 V. Typowa częstotliwość taktowania wynosić ma 1 do 4 MHz.

Nie zabrakło tu również standardowych peryferii jak np. przetwornik analogowo-cyfrowy o rozdzielczości 12 bitowej z obsługą nawet 17 kanałów. Są też cztery wbudowane różnicowe wzmacniacze operacyjne. Dostępne mają być wersje z pamięcią od 8 do 32 kB w obudowie 20, do 48-pinów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2