reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 lutego 2015

Zintegrowany mostek H oszczędzi miejsce na PCB

Niewielki kompaktowy mostek H integruje w sobie tranzystory MOSFET N i P, dobrze sparowane, co zwiększa efektywność mostka. Niewielka obudowa zapewnia oszczędność miejsca rzędu 50%.
Firma Diodes Incorporated przedstawiła dwa nowe układy będące zintegrowanymi mostkami H. Oznaczono je symbolami DMHC3025LSD i DMHC4035LSD. Przeznaczone są do stosowania także w bardziej wymagających aplikacjach, jak systemy motoryzacyjne, czy też układy ładowania bezprzewodowego.

W strukturze tych komponentów znajdziemy tranzystory MOSFET typu N i P. Jak zapewniają twórcy mostek cechować się będzie bardzo dobrymi parametrami wyjściowymi, dzięki temu, że udało się bardzo dobrze ze sobą sparować tranzystory.

Rds(ON) wynosić ma 45 i 65 mΩ, odpowiednio dla elementów typu N i P przy napięciu +10 i -10 V. Pierwszy z mostków pracować może z napięciem do 30 V, drugi zaś do 40 V. Operować mogą prądami ciągłymi 3 A i 2 A odpowiednio, w nie podwyższonej temperaturze (do 70 stopni Celsjusza).

Całość udało się zamknąć w kompaktowej obudowie SO-8 o wymiarach 5 na 6 mm. Jak podaje producent, dzięki zastosowaniu tego komponentu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 50% miejsca na płytce PCB.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1