reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 stycznia 2015

Czujnik ruchu z wbudowanym procesorem

Największą zaletą tego wysoce zintegrowanego sensora, jest jego elastyczność, możliwość zaprogramowania metod przetwarzania i znaczna redukcja w zużyciu energii.
Firma InvenSense Inc. przedstawiła nowy, niezwykły sensor ruchu. Oznaczony został symbolem ICM-30630. Jest to układ, który integruje w sobie inercyjny czujnik ruchu oraz procesor wielordzeniowy.

Ostatni w elementów oparto na rdzeniach ARM Cortex-M0 i dwóch dodatkowych procesorach ruchu, według autorskiego projektu producenta: DMP3 i DMP4. Pierwszy z nich zajmować się ma przede wszystkim odciążeniem głównego CPU z zadań związanych z przetwarzaniem danych, zapewniając wyjście fizyczne, jak i wirtualne.

DMP4 z kolei zajmuje się bardziej złożonymi zadaniami związanymi z przetwarzaniem danych, wykonywaniem dodatkowych obliczeń, dodatkowo odciążając CPU, a także zapewniając redukcję w zużyciu energii.

Same rdzenie Cortex-M0 są zarządzane poprzez zintegrowany RTOS, co jednocześnie tworzy otwartą platformę pozwalając zaprogramować własne funkcje, związane z dalszym przetwarzaniem. Czujniki ruchu obejmują układ 3-osiowego akcelerometru i 3-osiowego żyroskopu.

Wszystko to dało dodatkowe oszczędności w zużyciu energii dla całego układu. Tym samym też aplikację „stale-włączone”, będą mogły zużywać mniej energii, a proces związany ze zbieraniem danych i ich obróbką będzie wygodniejszy, skuteczniejszy. ICM-30630 jest kompatybilny z Android Lollipop, a także innymi systemami.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2