reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 października 2014

Wysoce programowalna platforma radia SDR

Owocem współpracy Altera i Lime Microsystems jest chip, łączący siły obu firmy, tj. FP-RF z FPGA (ale też z Empirion PowerSoC), co w efekcie dało efektywną i tanią platformę radia SDR o niezwykle dużej elastyczności działania.

Firma Altera wraz z Lime Microsystems przedstawiła platformę SDR (Software defined radio), stworzoną z myślą o zastosowaniu wojskowym. Główną zaletą tego rozwiązania jest jego niezwykle duża elastyczność.
CEO w Lime, Ebrahim Bushehri komentuje: „FPGA Altery połączone z rozwiązaniami Lime, pozwalają projektantom tworzyć tanie, w pełni programowalne systemy w różnych urządzeniach, jak stacje komunikacyjne, sprzęt wojskowy, aplikacje IoT, itp.”.
Rozwiązanie to oparto m.in. na chipie firmy Lime: LMS7002M. Jest to programowalny chip pod względem częstotliwościowym (FP-RF - „field-programmable radio frequency chip”), pozwalając na komunikację w szerokim zakresie. FPGA Altery odpowiedzialne jest za sterowanie jego pracą, ale też nad pozostałymi funkcjami platformy. Pozwala ona bowiem nie tylko na odbieranie sygnałów z szerokiego zakresu częstotliwości, ale również na pracę z wieloma różnymi protokołami i przebiegami. Sprawia to, że rozwiązanie to jest niezwykle elastyczne pod względem wykorzystania, a przy tym jak zapewniają twórcy, efektywne i energooszczędne. Altera i Lime wspólnie pracowali nad tym, by dać twórcom urządzeń narzędzie, pozwalające w łatwy sposób budować urządzenia komunikacyjne, nie tylko militarne, ale też np. IoT. Bez wysiłku możliwe będzie budowanie aplikacji typu MIMO.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-2