reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 października 2014

Smart MCU z Bluetooth pracujący w rozszerzonym zakresie temperatur

Nowy mikrokontroler ze wsparciem Bluetooth Smart zastąpić ma systemy kontroli starej generacji, dając dodatkowe możliwości. Jedną z nich ma być współpraca ze smartfonami i tabletami, dzięki czemu łatwo odczytamy stan pracy urządzenia.

Firma Texas Instruments zaprezentowała swoje nowe rozwiązanie, SimpleLink Bluetooth CC2540T (mikrokontroler bezprzewodowy, jak czytamy w notatce producenta). Jest to układ energooszczędny, stworzony z myślą o zastosowaniu w urządzeniach przemysłowych. Stąd też rozszerzony zakres temperatur pracy od -40 do 125 stopni Celsjusza. CC2540T to kompletne rozwiązanie, jak podaje producent, łączące w sobie najnowsze funkcje, obejmujące między innymi oprogramowanie BLE-Stack. Znajdziemy tu również wsparcie funkcji uaktualniania oprogramowania „w locie”. Do ważniejszych cech jakimi pochwalić się może układ, należą między innymi:
  • Niewielkie wymiary i niskie zużycie energii, co pozwalać ma na budowanie mniejszych aplikacji (także mobilnych) i zastosowanie w systemach oświetlenia,
  • Wsparcie dla interfejsów bezprzewodowych, zdalnego sterowania, itd. co może być wykorzystane zarówno w użytkowaniu, jak i monitorowaniu pracy, a nawet debugowaniu oprogramowania,
  • Wsparcie dla funkcji personalizowania względem operatorów,
  • Wsparcie dla wspomnianej funkcji aktualizacji,
  • Wsparcie dla USB i Bluetooth, co może zastąpić popularnie stosowane tory RS-232 i RS-485 w systemach sterowania silnikami.
Znajdziemy tu także 256 kB pamięci Flash. CC2540T pracować może bezproblemowo w temperaturze powyżej 85 stopni Celsjusza bez obawy o jego uszkodzenie, dlatego też polecany może być do systemów oświetleniowych różnego typu, pracując tuż przy źródłach światła (a tym samym też i ciepła). Jak podaje producent, dzięki wsparciu technologii Bluetooth Smart, możliwe będzie odczytywanie stanu pracy urządzeń za pomocą smartfona lub tableta. SimpleLink Bluetooth CC2540T znaleźć będzie można w cenie od 2,30 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-1