reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 sierpnia 2014

Wielofazowy kontroler DC/DC z dwoma wydajnymi wyjściami

Kontroler od Linear Technology pozwoli budować zasilacze o efektywności nawet 40 A na kanał, między innymi dzięki nowoczesnym trybom kontroli itp. Ma też być łatwo konfigurowalny poprzez interfejs PMBus.
Firma Linear Technology przedstawiła LTC3882. Jest to wielofazowy synchroniczny kontroler DC/DC obniżający napięcie z wbudowanym interfejsem szeregowym. Cechuje go wysoka sprawność, pozwalająca budować zasilacze o wydajności nawet 40 A na kanał.

Jest to możliwe dzięki bardzo dobremu trybowi kontroli napięcia („leading-edge modulation voltage mode”), szybkiej odpowiedzi czasowej, a także możliwości pracy z cewkami o bardzo niskim DCR (0,25 mΩ).

Kontroler ten pracować może z tranzystorami DrMOS lub MOSFETami z kanałem typu N z dodatkowymi sterownikami dyskretnymi. Większością parametrów pracy układu (ustawienia i monitorowanie pracy) możemy zarządzać za pośrednictwem szeregowego interfejsu PMBus.

W strukturze zawarto także szybkie prądowe pętle sprzężenia zwrotnego, precyzyjne układy sygnałowe, 16-bitowy przetwornik ADC Sigma-Delta, EEPROM, limitery prądowe, itd. Zastosowaniem mają być systemy zasilania w urządzeniach transportowych, sieciowych (switch'e, routery, itd.), sprzęcie przemysłowym, w robotyce, w systemach RAID, itd.

Napięcie wejściowe jest akceptowane z przedziału od 3 do 13 V, do uzyskania na wyjściu napięcia od 0,5 do 5.25 V. Układy mogą pracować równolegle dla uzyskania nawet 8 faz. Pracować może w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza. Dostać go będzie można w cenie od 5.25 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1