reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 sierpnia 2014

Malutki i szybki moduł GNSS dla urządzeń mobilnych

Nowy moduł GNSS z serii SiRFstarV posiada sporo usprawnień względem swoich poprzedników. Jest szybszy, dokładniejszy i stabilniejszy. Nie straszne mu też zasilanie bezpośrednio z akumulatora.
Firmy Maestro Wireless Solution i CSR przedstawiły swój nowy moduł A5100-A. Jest to układ z rodziny SiRFstarV łączący w sobie obsługę technologii GPS i GLONASS. Dzięki niewielkim wymiarom może być wykorzystany w wielu różnych urządzeniach mobilnych, w tym noszonych, jak zegarki, małe kamery, motoryzacyjne urządzenia śledzące, itd.

Układ ten cechować ma bardzo wysoka dokładność ustalania pozycji i szybkość. TTFF jest o 30% szybsze przy zmniejszeniu zużycia energii o 20% w porównaniu do innych podobnych rozwiązań, dzięki technologii CSR TricklePower i trybom Push-to-Fix (PtF).

W strukturze zawarto wiele elementów i funkcji: TCXO, filtry SAW, RTC, mechanizm kontroli anteny, pamięć flash i inne usprawnienia względem SiRFstar4. Zaliczyć do nich można większa stabilność i dokładność, odporność na zakłócanie i trudne warunki terenowe.

Układ może także bezpośrednio pracować akumulatorami, jak podaje producent. Akceptowane jest napięcie w przedziale od 1.8 do 3.6 V. Poprawić ma to sprawność gotowej aplikacji i zmniejszyć jej koszt, jak i wymiary.

Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 10 na 15 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1