reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 sierpnia 2014

Wielofazowe kontrolery DC/DC z interfejsem PMBus

Nowoczesne kontrolery współpracujące z dedykowanymi końcówkami mocy pozwolą budować aplikacje nie tylko bardzo małe (wiele wbudowanych funkcji) i wydajne (95%), ale i elastyczne o szybkiej odpowiedzi czasowej.
Firma Texas Instruments zaprezentowała nowe kontrolery DC/DC oznaczone jako: TPS53661, TPS53641 i TPS53631. Wraz z nimi przedstawiono też dedykowane do nich stopnie mocy: CSD95372B i CSD95373B, oparte na technologii NexFET.

Kontrolery te są wielofazowymi systemami zarządzania zasilania rdzeni, które pracować mogą w zgodzie ze specyfikacjami Intela: VR12.5 i VR12. Zestaw ma pozwolić na osiąganie wysokiej wydajności przy jednoczesnym zagospodarowaniu maksymalnie małej powierzchni. Sprawność sięgać ma 95%.

Stworzone zostały z myślą o zastosowaniu ich w serwerach i komputerach High-End, w których znajdziemy procesory Xeon i podobne. Każdy z kontrolerów wpiera pracę 6-, 4- i 3-fazową odpowiednio. Zbudowano je w oparciu o najnowsza architekturę D-CAP+ i połączono z interfejsem PMBus.

Stopnie mocy są elementami synchronicznymi obniżającymi napięcie, integrujące w swojej strukturze zarówno tranzystory MOSFET, jak i odpowiednie ich sterowniki. Wbudowana pomiarowa pętla sprzężenia zwrotnego (dokładność 3%) niweluje konieczność budowania dodatkowego toru pomiarowego, co uprości konstrukcję zasilacza.

Całość cechuje się nie tylko wysoką efektywnością, lecz także elastycznością, szybką odpowiedzią czasową oraz niskim zużyciem energii. Kontrolery zamknięto w obudowie QFN (40), zaś końcówki mocy SON (12-wyprowadzeń). Pierwsze elementy dostać będzie można w cenie od 3.80, 3.30 i 2.80 USD odpowiednio, przy zamówieniu 1000 sztuk, a ostatnie dwa komponenty w cenie 1.05 i 0,90 USD, również przy zamówieniu hurtowym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1