reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-kula-dreamstime.com Rozbiórki | 18 sierpnia 2014

BOM Google Glass to tylko 80 USD?

Tak twierdzi cnet.com, powołując się na analizę portalu teardown.com. Rzecznik Google twierdzi, że obliczenia są nieprawidłowe.
W ubiegłą środę teardown.com zaprezentował rozbiórkę Google Glass. Analiza wskazuje, że najkosztowniejszym komponentem jest procesor aplikacyjny Texas Instruments OMAP 4430, którego cenę oszacowano na 13,96 USD. Dalsze komponenty to aparat za 5,66 USD, wyświetlacz za 3,00 USD i pamięć Toshiba 16GB NAND flash za 8,18 USD. Wraz z innymi, mniej wartościowymi komponentami, BOM oszacowano na poziomie … 79,78USD.

To szokująco mało w porównaniu z ceną detaliczną Google Glass, 1 500 USD. Rzecznik Google stwierdził jedynie, iż ‘obliczenia są nieprawidłowe’, sam teardown.com zastrzegł też, że na razie przeprowadził jedynie wstępne kalkulacje i podda urządzenie głębszym analizom.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2