reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 sierpnia 2014

256-kanałowy prądowy konwerter A/D

Ten niezwykły konwerter przeznaczony do tomografów komputerowych cechuje wysoka gęstość i efektywna praca. Całość w standardowej obudowie BGA pozwoli na wygodny i bezproblemowy montaż.
Firma Analog Devices stworzyła konwerter o 256-kanałach, przeznaczony do przekształcania wartości prądu na wielkość cyfrową. Układ oznaczono symbolem ADAS1131. Znaleźć ma zastosowanie w skanerach CT (tomografach komputerowych).

Cechuje się rozdzielcznością 24-bitową. Za realizację konwersji odpowiadają dwa przetworniki ADC o 128-kanałach wejściowych każdy. Prędkość przetwarzania gotowej konstrukcji wynosi 11.7 kSPS.

Przetworniki posiadają swoje wewnętrzne bufory dla lepszej pracy, a także układy sample-and-hold. Na potrzeby systemów akwizycji danych, w struktrze zawarto także niezbędne kondensatory, np. by-pass.

Pobór mocy to tylko 3 mW na kanał. Komponent zamknięto w obudowie BGA o wymiarach 15 na 15 mm. Raster 0.8 mm pozwoli na zastosowanie tego elementu na standardowych płytkach PCB. Cena modułu wynosić ma 304 USD przy zamówieniu 1000 sztuk. W przeliczeniu wychodzi 1.19 USD na kanał.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1