reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 13 sierpnia 2014

Konwertery „offline” o wysokiej efektywności i niezawodności

Układy te stworzono z myślą o niezawodnych zasilaczach AC-DC. Spełniają wymagania ENERGY-STAR EPS 2.0. Są wytrzymałe i stabilne.
Firma ON Semiconductor zaprezentowała trzy nowe regulatory o stałej częstotliwości pracy w trybie prądowym. Oznaczono je symbolem NCP1129, NCP1126 i NCP1124. Przeznaczono je do pracy w zasilaczach AC-DC „offline”, które cechować się mają głównie swoją niezawodnością.

Układy te integrują w swojej strukturze tranzystory MOSFET. Wbudowane funkcje dbać mają o wysoką efektywność także podczas pracy z małymi obciążeniami i w czasie trybu stand-by (kiedy do potrzeba tylko 100 mW). Pozwoliło to spełnić wymagania standardu ENERGY-STAR EPS 2.0.

Przeznaczone są do pracy z mocami odpowiednio 25, 15 i 12 W. Częstotliwość przełączania może być ustawiona na wartość od 65 kHz do 100 kHz. Ma to poprawić wydajność EMI. Maksymalny prąd szczytowy jest ustawiany za pomocą zewnętrznego rezystora. Całość przemyślano tak, by zapewniało stabilną i efektywną pracę w trybie prądowym (CCM).

Znajdziemy tu także sporo zabezpieczeń, w tym niezależną ochronę przeciwzwarciową z timerem 50 ms. Pracować mogą w temperaturze od -40 do 150 stopni Celsjusza. Znaleźć je będzie można w obudowie PDIP-7 w cenie od 0.32 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2