reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 sierpnia 2014

Przed-sterownik dla wymagających aplikacji

Układ ten ma znaleźć zastosowanie w systemach sterowania, gdzie bezpieczeństwo i pewność użytkowania stawiamy na pierwszym miejscu. Sprzyjać temu mają wbudowane funkcje ochronne.
Firma Toshiba Electronics Europe zaprezentowała swój nowy układ oznaczony symbolem TB9052FNG. Jest to układ „przed-sterownika” („pre-driver”) silników DC, który przeznaczono do wymagających systemów sterowania, gdzie bezpieczeństwo użytkowania i pewność działania jest bardzo ważna.

Przykładem mogą być samochodowe systemy sterowania (EPS). Całość zaprojektowano tak, by spełniało wymagania standardu bezpieczeństwa ISO 26262. W strukturze, oprócz samego właściwego obwodu przed-sterownika zawarto wykrywanie wielu nieprawidłowości. Przykładem może być detekcja nadnapięciowa, przegrzania, ASIL-D, czy też zwarć na sterowniku właściwym.

Posiada on cztery kanały, strony górnej i dolnej (high-side i low-side). Znajdziemy tu też pompę ładunkową. Pozwala to na samodzielne wysterowanie tranzystorów MOSFET z kanałem typu N.

Pracować może z napięciem od 6 do 18 V i w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza. Dostępny będzie (masowa produkcja na początku przyszłego roku) w obudowie HTSSOP48-P-300-0.50 o wymiarach 12.6 na 6.1 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2