reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 sierpnia 2014

Kontroler napięciowy z regulacją liniową 0,008%/V

Układ ten przeznaczony do zasilania wrażliwych układów może pochwalić się wysoką dokładnością. Odpowiednie funkcje dbające o poprawność pracy zabezpieczą nie tylko sam kontroler, ale i resztę elementów aplikacji.
Firma Exar przedstawiła XR75100. Jest to kontroler napięcia pracujący z napięciem do 40 V, rozwijający ofertę produktów przeznaczonych do konwersji DC-DC. Zaprojektowany z myślą o uproszczeniu zasilaczy POL (Point-Of-Load).

Dzięki trybowi COT („Constant-On-Time”) układ może pochwalić się bardzo szybką odpowiedzią czasową. Kontroler posiada specjalne tory przeznaczone do zasilania układów ASIC, FPGA i DSP, a także innych procesorów przeznaczonych pod konkretne wymagające aplikacje (np. medyczne, instrumenty pomiarowe i przemysłowe).

XR75100 może pochwalić się regulacją liniową z dokładnością 0,008%/V w całym przedziale obsługiwanych napięć i dokładnością ustalania napięcia wyjściowego wynoszącego 1%. Napięcie wejściowe znaleźć się powinno w zakresie od 5 do 40 V, zaś wyjściowe może być ustawione w zakresie od 0.6 do 30 V.

Nie zabraknie tu również odpowiednich funkcji zabezpieczających przed nietypowymi sytuacjami i obsługujących małe obciążenia. Dzięki schematowi COT, układ ten ma być prosty w zastosowaniu, pozwalając także na redukcję ilości komponentów dodatkowych.

Dostępny w obudowie QFN o wymiarach 3 na 3 mm układ, ma być do dostania w cenie od 1,59 USD przy zamówieniach na 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1