reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 sierpnia 2014

Najmniejszy 2 W odbiornik mocy

Przedstawiamy układ odbiornika i ładowarki akumulatorów o 2-krotnie mniejszej powierzchni. Dodatkową i niemałą zaletą jest też elastyczność. Sporo parametrów pracy zaprogramujemy przez I2C.
Firma Integrated Device Technology pokazała, jak twierdzi, najmniejszy na świecie układ do obsługi energii przesyłanej bezprzewodowo o mocy 2 W. Posiada w swojej strukturze także zintegrowany układ ładowania akumulatorów.

Oznaczony został symbolem IDTP9026. Powierzchnia komponentu to niecałe 30 mm2. To, jak podaje producent, nawet 2-krotnie mniej w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych. Układ jest w pełni kompatybilny ze standardem WPC 1.1.

Firmie udało się zredukować liczbę komponentów pasywnych dzięki specjalnej, opatentowanej konstrukcji. To ona spowodowała, że udało się osiągnąć taką miniaturyzację. Zmniejszyc ma to koszty, ale przede wszystkim wielkość gotowej aplikacji.

Za pośrednictwem wbudowanego interfejsu I2C możliwe jest przeprogramowanie prądu ładowania, napięcia, prądu wyłączenia, ustawień ochrony termicznej, itd. Czyni to ten układ bardzo elastycznym. Możemy również dane odczytywać. Zaliczyć do tego można aktualny prąd i napięcie ładowania, temperaturę akumulatora, itd.

Producent do kompletu proponuje nadajnik oznaczony symbolem IDTP9038 pracujący z napięciem 5 V. Oba układy są ze sobą w pełni kompatybilne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2