reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 sierpnia 2014

Karty mikroSD z szyfrowaniem AES i bezpiecznym dostępem

Pliki systemowe, których nie można nadpisać i odporne na formatowanie. To tylko przykład tego, co oferować mają nowe karty, które przydać się mogą w nowoczesnych systemach wbudowanych.
Firma Swissbit AG zaprezentowała nowe karty mikroSD oznaczone jako PS-100u. Seria ta cechuje się nowymi funkcjami zabezpieczającymi, które obejmują ochroną dostępową i szyfrowanie AES (Advanced Encryption Standard).

Karty PS-100u DS i PS-100u PE przeznaczone są do pracy w systemach wbudowanych i komputerach PC, które mają w sposób niezawodny i bezpieczny zapewniać medium dla oprogramowania sterującego i dla danych (także back-up'ów). Oznacza to, że cały obszar boot'owania może zostać zdefiniowany jako zabezpieczony przed zapisem. Zabezpieczona może być cała karta, wszystkie pliki, lub tylko wybrane.

PS-100u PE (premium edition) integruje dodatkowo w swojej strukturze funkcje smart-card. Realizacja funkcji zabezpieczających możliwa jest, dzięki wbudowaniu specjalnego kontrolera pamięci flash.

Funkcje szyfrujące nie powodują jednak obniżenia prędkości działania. Producent zapewnia, że szybkość zapisu i odczytu powinna nas zadowolić, biorąc pod uwagę zakres przewidywanych zastosowań. Zabezpieczone dane są także odporne na formatowanie karty,

Producent dostarcza także różne profile zabezpieczające, zależne od przewidywanej branży w której mają zostać użyte. Dostępne są profile dla bankomatów (raportowanie stanu pracy), bibliotek SW, książek adresowych, listy haseł, itd.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2