reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 lipca 2014

Lepszy AFE do wykrywania zagrożeń na drodze

Malutki układ dla systemów ADAS cechuje się wysoką dokładnością, pozwalającą określić kierunek i prędkość innych, szybko poruszających się obiektów. A przy tym jest też m.in. bardzo oszczędny.

Firma Texas Instruments przedstawiła swój nowo opracowany układ AFE5401-Q1. Jest to AFE, 4-kanałowy, przeznaczony do nowej generacji samochodowych systemów radarowych. Stworzony z myślą o lepszej efektywności (2x), obsłudze różnych szerokopasmowych czujników, przy jeszcze niższym zużyciu energii (o 30% w porównaniu do innych komponentów tego typu). Jak podaje producent, jest to układ nie tylko najbardziej energooszczędny, ale i najszybszy spośród AFE dostępnych na rynku ukierunkowanych pod zastosowanie w systemach ADAS. Prędkość próbkowania jest tu dwukrotnie większa w porównaniu do innych dostępnych na rynku rozwiązań, podobnie ma być z obsługiwanym pasmem. Dodatkową zaletą ma być o 20% mniejsza powierzchnia zajmowana przez gotowe rozwiązanie. Do głównych zalet tego układu zaliczyć można:
  • inteligentna detekcja – 4 niezależne kanały, pracujące równolegle pomogą precyzyjnie określić kierunek z którego przychodzi sygnał radarowy. Możliwa też będzie ocena czy obiekt się porusza, w którym kierunku, itp.
  • próbkowanie z prędkością 25 Msps pozwoli określić prędkość szybko poruszających się obiektów i ich pozycję. Wraz z cechą powyższą, możliwe będzie przewidywanie trajektorii tychże obiektów,
  • niskie zużycie energii na poziomie 65 mW na kanał. Pozwoli to na budowanie systemów, które nie wpłyną na gospodarkę energetyczną całego urządzenia. Niewykluczona jest tez praca przy zasilaniu z akumulatorów w aplikacjach innego typu.
  • małe wymagania co do zajmowanego miejsca (o 20% mniej niż w innych rozwiązaniach).
Samo AFE zamknięto w obudowie QFN o wymiarach 9 na 9 mm. Cena zaczynać się ma od 18 USD przy zamówieniu 1000 sztuk. W ofercie TI znajdzie się również stosowny zestaw ewaluacyjny z tym elementem w cenie 599 USD.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 19 2020 16:22 V18.0.1-2