reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 kwietnia 2014

Mały i sprytny moduł WiFi

Econais zaprezentowało moduł WiFi o małych wymiarach i niskim zużyciu energii. Integruje w sobie dedykowany MCU, pamięć flash, antenę, itd. Posiada certyfikaty FCC, EC, IC i TELEC.

EC19W01 to wysoce zintegrowany, niewielki i energooszczędny moduł WiFi od Econais. Wspiera on standard WiFi 802.11 b/g/n. Ma być przy tym elastyczny, dając projektantom swobodę w jego implementacji, pozwalając w prosty i wygodny sposób tworzyć urządzenia łączące się z siecią i zasobami w chmurze.
Dimitris Leonardos (VP ds zarządzania projektem): „Dzięki dołączanemu specjalnemu oprogramowaniu skrócimy czas projektowania gotowych rozwiązań sieciowych [...]. Nasze moduły 'plug-and-play' pozwolą na projektowanie aplikacji szybko i tanio [...]”.
W strukturze tego układu znajdziemy dedykowany mikrokontroler, pamięć flash, antenę wbudowaną, wsparcie dla działań w chmurze i inne elementy niezbędne do połączenia z siecią. Do obsługiwanych funkcji zaliczyć można: AirPlay, WiFi Direct, pełna obsługa protokołu TCP/IP, HTTPS/SSL, DHCP (klient/serwer), WPS, ProbMe i tryby SoftAP, z pełnym wsparciem dla WPA/WPA2, itp. Moduł jest przy tym niewielki. Całość bowiem udało się zapakować w obudowę o wymiarach 14 na 16 mm (wysokość 2,8 mm). Produkcja już ruszyła. Próbki również są dostępne, podobnie jak zestaw ewaluacyjny (EC19W01EVB).
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 21 2020 17:52 V15.3.3-1