reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 lutego 2014

Diody LED o 16 milionach kolorów o wydajności ponad 200 lm/W

Firma Philips rozwija swoją ofertę LUXEONów o serię diod LED emitujące światło o ustawialnym kolorze świecenia. Cechuje je wysoka wydajność. Mają znaleźć miejsce w białych lampach LED, do zmiany odcienia emitowanego światła.
Firma Philips Lumileds wprowadza na rynek nowe diody LED oznaczone jako LUXEON Rebel ES Lime. Integrują one w sobie emitery o efektywności, która sięgać ma 200 lm/W, jak podaje producent w notce. Przeznaczeniem mają być lampy LED emitujące światło białe.

Chodzi o możliwość zmiany odcienia emitowanej bieli, dostosowując ją do warunków. LUXEON Rebel ES Lime integruje w sobie bowiem tak naprawdę dwa emitery: czerwono-pomarańczowy i niebieski. Pozwalać to ma osiągnąć do 16 milionów różnych kolorów.

Diody tej serii mogą być parowane wraz z innymi białymi LEDami z tej rodziny (Rebel) dla osiągnięcia lepszych wartości CRI i R9. Wysoka wydajność 200 lm/W osiągalna może być nawet w 85 stopniach Celsjusza przy prądzie 350 mA.

Dzięki tym LEDom możliwe będzie generowanie światła białego o temperaturach barwowych od 1800 do 6500 K. W przedziale od 2250 do 2950 K producent deklaruje, ze uda się osiągnąć CRI przekraczające 90 (dla przykładu, wykorzystując komponenty standardowe, udało by się osiągnąć wynik ok 20).

Komponenty zamknięto w niewielkiej obudowie o powierzchni 2,2 mm2, w formacie zgodnym z diodami serii LUXEON Z. Warto wspomnieć o tym, że producent udostępnił możliwość sterowania tymi LEDami z systemu iOS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2