reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 lutego 2014

Precyzyjny i podwójny wzmacniacz do pomiaru prądu

Firma Maxim przedstawiła swój nowy 2-kanałowy wzmacniacz pomiaru prądu, pracujący z napięciem do 36 V o wysokiej dokładności, do 0,1%. Przeznaczony głównie do przemysłu, oferując wzmocnienie do 100 V/V.
Firma Maxim Integrated wprowadza na rynek nowy wzmacniacz do dokładnego pomiaru prądu w aplikacjach przemysłowych. Układ oznaczono symbolem MAX44285. Jest to układ dwukanałowy, dzięki czemu za jego pomocą będziemy w stanie mierzyć do dwóch torów zasilających jednocześnie niezależnych od siebie.


© Maxim

Układ ten cechuje się możliwością pracy z szerokim zakresem napięć, bo od 2,7 do nawet 36 V z pasmem 80 kHz. Pozwolić ma to mu na współpracę z wielokanałowymi przetwornikami ADC SAR, jak podaje producent.

Wzmacniacz ten oferować ma wzmocnienia: 12.5, 20, 50 i 100 V/V, zależnie od wybranego wariantu modelowego (L, T, F, H). Wartość napięcia offset Vos ma być nie większe jak 10 uV. Błąd pomiaru/wzmocnienia nie powinien przekraczać 0,1%.

Pracować może w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza. Zastosowaniem mająbyć głównie aplikacje przemysłowe, wliczając w to systemy zarządzania zasilaniem (ogólnego przeznaczenia), systemy kontroli różnego rodzaju, zabezpieczenia, itp.

MAX44285 znajdziemy w obudowie WLP o wymiarach 1 na 2 mm oraz uMAX, oba o 8-miu wyprowadzeniach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2