reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 lutego 2014

Mały regulator DC/DC o wysokiej efektywności

Firma Texas Instruments zaprezentowała nowy, kompaktowy (2,56 mm2) regulator DC/DC o sprawności 94,6% i wydajności 750 mA. Do dodatkowych atutów zaliczyć można soft-start, szybką odpowiedź czasową, itp.
Firma Texas Instruments przedstawiła swój nowy regulator DC/DC oznaczony jako LMR22007. Przeznaczony głównie do układów 12 V, lecz szeroki zakres napięć wejściowych umożliwi mu pracę zarówno z akumulatorami Li-Ion, jak i USB.

Napięcie wejściowe znaleźć się może w przedziale od 2,7 do 20 V. Wyjściowe zaś ustawione może być na wartość od 0,9 do 5,5 V. Wydajność prądowa tego komponentu sięgać ma 750 mA.

Na uwagę zasługuje również wysoka sprawność układu, która sięgać może nawet 94,6%. Architektura regulatora przełączającego zapewniać ma szybką odpowiedź czasową (bez konieczności stosowania dodatkowych pętli kompensacyjnych) i dokładność regulacji, także przy zmieniającym się napięciu wejściowym.

Sam układ zamknięto w bardzo kompaktowej obudowie CSP o wymiarach 1,6 na 1,6 mm (2,56 mm2). Do pracy wymaga się zaledwie trzech dodatkowych komponentów zewnętrznych. Pozwala to na budowę małych układów zasilających o powierzchni zaledwie 30 mm2.

Do dodatkowych funkcji zaliczyć można soft-start, systemy ochronne, w tym wyłącznik termiczny, a także wbudowany kondensator bootstrap oraz limitery prądowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2