reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 stycznia 2014

Wielokanałowy przetwornik ADC 14-bitowy o niskim poborze energii

Firma Analog Devices przedstawiła nowe przetworniki analogowo-cyfrowe, przeznaczone do akwizycji danych, energooszczędne (110 mW/kanał) o rozdzielczości 14-bitowej i 8 lub 16 kanałach.
Firma Analog Devices wprowadza na rynek nowe przetworniki analogowo-cyfrowe, oznaczone jako AD9249 i AD9681. Pierwszy z nich jest układem 16-kanałowym przetwarzający z prędkością 65 MSPS. Drugi jest komponentem o 8-kanałach, pracujący z prędkością 125 MSPS.

Przeznaczeniem są szeroko pojęte systemy akwizycji danych, związane ze zdrowiem (obrazowanie, USG), sprzęt wojskowy, komunikacyjny, a także przemysł. Generalnie więc mają być to aplikacje, gdzie wymagane jest gromadzenie danych analogowych z kilku czujników jednocześnie przy niskim zużyciu energii.

Przetworniki te cechują się poborem energii na poziomie 110 mW na kanał, dla układu 16-kanałowego pracującego z maksymalną prędkością. Zakres dynamiczny wynosić ma 90 dBc, a współczynnik szumów SNR wynosić powinien nie mniej niż 74 dBFS. Zasilany powinien być napięciem 1.8 V.

Oba elementy zamknięto w niewielkiej obudowie o wymiarach 10 na 10 mm. Dostępne są również dedykowane płytki ewaluacyjne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2