reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 stycznia 2014

Regulator o wydajności 16 A z konfiguracją wyjść

Firma Linear Technology zaprezentowała regulator przeznaczony do zasilania głównie układów FPGA i ASIC. Cechują go cztery wyjścia po 4 A każdy, które mogą być łączone na różne sposoby, w efekcie dając nawet 16 A przy wszystkich wyjściach połączonych równolegle.
Firma Linear Technology wprowadza na rynek LTM4644. Jest to regulator (mikromoduł) obniżający napięcie, przeznaczony głównie do zasilania układów FPGA, ASIC i mikroprocesorów/mikrokontrolerów, jak podaje producent. Przeznaczeniem mają być aplikacje przemysłowe, systemy komunikacyjne, medyczne czy też przechowywanie danych, itp.

Układ posiada cztery niezależne wyjścia, których napięcie może być ustawione w zakresie od 0,6 do 5,5 V. Każde z nich cechuje się efektywnością na poziomie 4 A. Mogą być łączone w różnych konfiguracjach. Możemy więc mieć 4 wyjścia po 4 A każde, lub jedno o efektywności 16 A, jak również jedno 12 A i drugie 4 A, lub jedno 8 A i dwa po 4 A. Napięcie wejściowe znaleźć się powinno w zakresie od 4 do 14 V.

Przesunięcie fazowe 90 stopni pomiędzy kanałami pozwala zmniejszyć poziom tętnień na wyjściu. Zegar wewnętrzny pracuje z częstotliwością 1 MHz, lecz może być również zsynchronizowany z zewnętrznym oscylatorem z zakresu od 700 kHz do 1,3 MHz. Specjalny układ pozwala na pracę nawet z napięciem poniżej 4 V w wyjątkowych sytuacjach. Nie mogło tu także zabraknąć stosownych zabezpieczeń podstawowych.

LTM4644 to regulator, w którym zintegrowano nie tylko kontrolery DC/DC, ale także odpowiednie przełączniki mocy, elementy indukcyjne, komponenty kompensacyjne, itd. Omawiany kompoentn należy do rodziny uModule.

Całość udało się zamknąć w obudowie BGA o wymiarach 9 na 15 mm. Do pracy wymaga się zaledwie ośmio komponentów dodatkowych – kondensatorów ceramicznych (obudowa 1206 i mniejsza). Pozwala to budować aplikacje wydajne i jednocześnie małe.

Pracować może w temperaturze od -40 do 125 stopni Celsjusza. Regulator wyceniono na 22,85 USD przy zamówieniu 1000 elementów.


© Linear Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1