reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 grudnia 2013

ARM do sterowania silnikami BLDC

Firma Micronas zaprezentowała swoją konstrukcję sterownika silników BLDC, który oparto na rdzeniach ARM Cortex-M3. Wszystko po to, by jeszcze bardziej poprawić efektywność sterowania, a tym samym gotowego rozwiązania.
Firma Micronas stworzyła nowy sterownik silników BLDC, którego sercem ma być rdzeń ARM Cortex-M3 RISC. Jego wykorzystanie ma poprawić efektywność algorytmów sterujących i ogólną sprawność gotowej aplikacji (szczególnie przy wykorzystaniu instrukcji Thumb-2, itp).

Nowy rdzeń wprowadza też kilka dodatkowych ulepszeń i funkcji w porównaniu do sterowników klasycznych opartych o rdzenie 8051, jak podaje producent. Zaliczyć do tego można mniejsze opóźnienie przy wykorzystaniu przerwań, tryby uśpienia, większe możliwości debugowania i wsparcie dla najnowszych narzędzi programowych.

Przeznaczeniem mają być rozwiązania stosowane w przemyśle, czy też motoryzacji, przy sterowaniu pompami, wentylatorami, itd. Nie mogło też zabraknąć tutaj dodatkowych funkcji i peryferii, do czego zaliczyć można systemy ochronne, konwertery ADC, wzmacniacze programowalne, interfejsy komunikacyjne i regulatory na 12 V. Pracować mogą zarówno bez czujników, jak i z nimi (serii HAL, enkoderami, itd.).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1