reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Qualcomm Komponenty | 13 grudnia 2013

64-bitowy Snapdragon zapowiedziany

Czyżby powoli procesory ARM z architekturą 64-bitową miały zawładnąć rynkiem? Firma Qualcomm właśnie zapowiedziała pojawienie się w swojej ofercie takiego właśnie układu z jeszcze większą wydajnością (m.in. dzięki lepszej grafice). Co ciekawe, procesor ten ma być stosunkowo tani.
Firma Qualcomm zapowiedziała pojawienie się nowego procesora w swojej ofercie. Nie tak dawno mogliśmy usłyszeć o pojawieniu się układu zdolnego do obsługi rozdzielczości 4K (Snapdragon 805).

Chodzi tu o procesor oznaczony symbolem Snapdragon 410. Ma to być układ 64-bitowy oparty o architekturze ARMv8. Będą więc tu cztery rdzenie Cortex-A53 taktowane z częstotliwością 1,2 GHz. Wykonany będzie w technologii 28 nm.

W strukturze znajdziemy także grafikę Adreno 306, czyli usprawniony układ Adreno 305. Możemy więc liczyć na poprawę wydajności. Nowy procesor obsługiwać ma filmy 1080p, a także aparat o rozdzielczości 13 Mpx, łączność 3G, 4G LTE, WiFi, Bluetooth, NFC, FM, GPS, Glonass, BeiDou oraz nawet do 3-ech kart SIM. Ma tu być również wsparcie dla systemu Android, Windows Phone i Firefox OS.

Nowy 64-bitowy procesor trafić ma do tanich urządzeń przenośnych, których cena ma wynosić 150 USD, a nawet mniej. Producent chce tym układem wejść na rynek azjatycki, właśnie m.in. dzięki niskiej cenie. Szczegóły poznamy zapewne podczas przysżłorocznych targów CES w styczniu, chociaż mówi się, że Snapdragon 410 pojawi się już w 2014 roku, kiedy to już na początku roku mają się pojawić pierwsze próbki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1