reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 grudnia 2013

Jeszcze prostsze i efektywne mierzenie wilgoci wraz z temperaturą

Firma Silicon Labs zaprezentowała nowe czujniki wilgoci (RH) i temperatury. Całość pomyślono tak, by projektowane urządzeń wykorzystujących te czujniki było jeszcze prostsze, zapewniając przy tym wysoką wydajnością energetyczną.
Firma Silicon Labs wprowadza nowe czujniki wilgoci RH (relative humidity) i temperatury, które mają przyczynić się do jeszcze prostszego projektowania aplikacji z wykorzystaniem pomiaru RH, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność energetyczną, jak zapewnia sam producent.

Komponenty te oznaczono symbolem Si701x/2x. Są one kombinacją standardowego IC CMOS do obsługi sygnałów i właściwego czujnika wilgoci. Ten ostatni element wykonano przy użyciu specjalnej folii dielektryka polimerowego.

Nowe sensory zapewniać mają bardzo dokładne pomiary dla takich zastosowań jak: automatyka domowa, opieka zdrowotna, monitorowanie, chłodzenie, HVAC, urządzenia motoryzacyjne, a także przemysłowe.

Si701x.2x są komponentami, które zapewnić mają nie tylko prostsze budowanie aplikacji, ale także tworzenie ich mniejszych, szczególnie w porównaniu do rozwiązań opartych o elementy dyskretne, jak specjalne rezystory i kondensatory. Zmniejszy się także BOM gotowego rozwiązania.

Jak podaje producent, czujniki te będą świetnie współpracować z mikrokontrolerami tego samego producenta, dostosowanymi do wykonywania tego typu pomiarów, a także z układami komunikacji bezprzewodowej. Wszystko to pozwolić ma na budowę bardzo efektywnych rozwiązań w swojej klasie, umożliwiających kontrolowanie peryferiami (poniekąd więc też i samą wilgotnością) i zdalne raportowanie o panujących warunkach (także w połączeniu z IoT – Internet of Things).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2