reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 sierpnia 2013

Rozwinięcie mikrokontrolerów energooszczędnych SAM

Firma Atmel wprowadza na rynek nowe mikrokontrolery o niskim zużyciu energii z rdzeniami Cortex-M0+, w których zaimplementowano m.in. 12-bitowe przetworniki ADC, wsparcie dla paneli dotykowych, a także interfejs SERCOM.

Firma Atmel wprowadza na rynek swoje nowe mikrokontrolery SAM D20, z rdzeniami Cortex M0+. Mają cechować się między innymi bardzo niskim poborem energii, a ich przeznaczeniem mają być systemy automatyki w budynkach, sprzęt konsumencki i przemysłowy, systemy kontroli, pomiarowe, itd. Dzięki tym mikrokontrolerom, urządzenia mają stać się jeszcze bardziej inteligentne, jak zapewnia producent. Do głównych zalet nowo wprowadzanych układów należy:
  • integracja wysoce precyzyjnego przetwornika analogowo-cyfrowego o rozdzielczości 12-bitów,
  • 16-bitowe timery/liczniki,
  • specjalny system zarządzania peryferiami i wydajne przetwarzanie w czasie rzeczywistym, wliczając w to elastyczne funkcje zegarowe i tryby uśpienia,
  • bogate wsparcie dla interfejsów szeregowych, obok klasycznych USART, UART, I2C i SPI pojawia się także obsługa SERCOM,
  • wsparcie dla paneli dotykowych (suwaków, przycisków, itd.), bez konieczności wykorzystywaniu wielu dodatkowych komponentów zewnętrznych (obsługa do 14 elementów dotykowych).
Nie mogło zabraknąć także najnowszej technologii zarządzania pamięcią Flash i wsparcie w środowisku programistycznym Atmel Studio. Całość zamknięto w obudowach QFN i QFP o wyprowadzeniach w liczbie: 32, 48 i 64. Dostępne są w wersjach z pamięciami o pojemności 128 i 256 kB. W ofercie znaleźć będzie można także zestaw ewaluacyjny w cenie 39 USD.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 08 2020 10:37 V18.4.45-1