reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 12 maja 2009

Intel zagrożony wysoką karą ze strony Komisji Europejskiej

Jak podał portal TVN24.pl, powołując się na doniesienia prasy zachodniej, Intel zostanie najprawdopodobniej ukarany przez KE wysoką grzywną, za nieuczciwą konkurencję wymierzoną w interesy głównego rywala, AMD.
TVN24.pl pisze: ‘Bruksela miała po wieloletnim śledztwie uznać, że Intel wręcz płacił producentom komputerów za to, by opóźniali oni premiery sprzętu, w których zamontowano procesory konkurenta. Intel miał tez udzielać producentom rabatów, by ci ograniczali użycie procesorów konkurenta.

Wysokość kary nie jest na razie znana, a Komisja Europejska ma podjąć decyzję w środę. Teoretycznie mogłaby ona sięgnąć 10% ubiegłorocznych przychodów firmy na całym świecie. Intel w 2008 roku zarobił 37,6 miliarda dolarów. […] Według doniesień Komisja uzna, że Intel naruszał prawa konkurencji przez 8 lat. […]’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1